Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

Ochotnicy na szkolenia!

wtorek, 31 stycznia 2017 13:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Podstawowe i specjalistyczne, dla techników czy konserwatorów - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, informuje o zaplanowanych szkoleniach dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu radomskiego w pierwszym półroczu 2017 roku.

Zajęcia prowadzone będą w systemie weekendowym w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych. Wymagane dokumenty składać należy na co najmniej 14 przed rozpoczęciem szkolenia.

Terminy szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników OSP:

 • 4.02.2017 – JRG PSP Nr 4 w Pionkach, 20 słuchaczy
 • 22.04.2017 – JRG PSP Nr 3 w Radomiu, 20 słuchaczy

Ochotnicy, którzy chcieliby wziąć udział w szkoleniu powinni posiadać skierowanie od zarządu OSP według wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Przedział wiekowy uczestników: 18-65 lat.

Termin szkolenia specjalistycznego z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP:

 • 4.03.2017 – JRG PSP Nr 2 w Radomiu, 30 słuchaczy

Tutaj warunki uczestnictwa są takie jak w przypadku szkolenia podstawowego.

Termin szkolenia kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP (dowódców OSP):

 • 18.03.2017 – JRG PSP Nr 1 w Radomiu, 20 słuchaczy

Kandydat na szkolenie powinien posiadać skierowanie od zarządu OSP potwierdzone przez właściwy organ gminy wg wzoru określonego w „Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Kandydaci, podobnie jak w przypadku poprzednich szkoleń powinni być w wieku 18-65 lat. Dodatkowo obowiązuje minimum 3 letni okres od uzyskania wyszkolenia uprawniającego do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych; potwierdzenie ukończenia szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP wg programu szkolenia z 2015 roku lub spełnienie wymagań równorzędnych według „Systemu szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych z 2006 roku”. Potrzebne będzie również zaświadczenie ukończenia kursu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP.

Termin szkolenia kierowców – konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP:

 • 11.02.2017 r – JRG PSP Nr 3 w Radomiu, 20 słuchaczy

Kandydat na szkolenie powinien posiadać skierowanie od zarządu OSP, a także mieścić się w przedziale wiekowym 18-65. Konieczne są również: prawo jazdy co najmniej kat.B, potwierdzenie  ukończenia  szkolenia  podstawowego  strażaków  ratowników  OSP  wg programu szkolenia z 2015 roku lub spełnienie równorzędnych  wymagań zgodnie z programem szkolenia z 2006.

Wydział Operacyjny KM PSP w Radomiu przypomina także o minimalnych wymaganiach dotyczących wyszkolenia wśród strażaków – ratowników w jednostce OSP:

 1. Szkolenie podstawowe – minimum 12 ratowników;
 2. Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego – 4 ratowników( nie dotyczy strażaków posiadających szkolenie podstawowe wg. programu z 2015 roku)
 3. Szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu specjalistycznego – 3 ratowników;
 4. Szkolenie KPP – 4 ratowników;
 5. Szkolenie LPR – 4 ratowników;
 6. Szkolenie dowódców OSP – 2 ratowników;
 7. Szkolenie Naczelników – 2 ratowników.
Zapraszamy do nas: