Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Szybciej do Dęblina i Drzewicy

piątek, 03 marca 2017 08:07 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Blisko 100 rozjazdów wymieni w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe. We wrześniu planowane jest rozpoczęcie prac w Zajezierzu k/Dęblina.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały przetarg na wymianę blisko 300 rozjazdów w całej Polsce. W marcu planowany jest przetarg szacowany na około 200 milionów zł. Nowe rozjazdy mają umożliwić sprawniejszy przejazd pociągów pasażerskich, zwiększyć ich prędkość i zapewnić lepszy komfort podróży.

- Dla zapewnienia sprawnego przejazdu pociągów zimą, rozjazdy zostaną wyposażone w elektryczne ogrzewanie. Gwarantuje to szybkie usuwanie śniegu i lodu, czyli dobre działanie urządzeń i bezpieczeństwo ruchu kolejowym w trudnych warunkach pogodowych - mówi Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

W tym roku ma się rozpocząć wymiana blisko 100 rozjazdów. Prace mają ruszyć we wrześniu, a jednym z pierwszych modernizowanych miejsc będzie Zajezierze koło Dęblina.

W tym roku planowany jest również remont torów na trasie z Radomia do Przysuchy i z Drzewicy do Radzic. To część przebudowy linii w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego.