Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

REGION

Będzie wiało!

sobota, 18 marca 2017 11:14 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem w województwie mazowieckim, świętokrzyskim i łódzkim.

Na Mazowszu najsilniej będzie wiało wieczorem i w nocy. Średnia prędkość od 20 km/h do 35 km/h. W porywach północno-zachodni wiatr może osiągnąć nawet 75 km/h. IMGW zaleca ostrożność. - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie dla województwa mazowieckiego obowiązuje od 22:00 (18 marca) do 12:00 (19 marca).

Jeszcze silniejszy wiatr wystąpi w województwie łódzkim i świętokrzyskim. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, zachodniego i północno-zachodniego - informuje Piotr Wałach, z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

W województwie łódzkim będzie wiało od 15:00, a w świętokrzyskim od 17:00. Silny wiatr będzie połączony z opadami deszczu.