Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Z wykrywaczem metalu przez S7

wtorek, 21 marca 2017 07:24 / Autor: Weronika Chochoł
http://pl.depositphotos.com
Weronika Chochoł

Obrączka ważniejsza niż bezpieczeństwo - dwie osoby wyszły z wykrywaczem metali na obwodnicę Białobrzegów, by znaleźć wyrzuconą rok temu obrączkę.

Dyżurny komendy w Białobrzegach otrzymał zgłoszenie o tym, że dwie osoby chodzą po trasie S7 z wykrywaczem metali. To co zobaczyli policjanci po przyjeździe na miejsce mocno ich zdziwiło: - Okazało się, że kobieta i mężczyzna przeczesują wykrywaczem metali pobocze drogi w poszukiwaniu obrączki, którą kobieta wyrzuciła z pojazdu w zeszłym roku. Piesi swoją obecnością stwarzali bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo pojazd którym przyjechali na miejsce również stojąc na poboczu drogi stwarzał niebezpieczne sytuacje. - relacjonuje Edward Banach - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Zapał poszukiwaczy ostudził mandat nałożony przez funkcjonariuszy. Kobieta i mężczyzna zaprzestali poszukiwań.

Ta historia zakończyła się dobrze, jednak piesi na drodze ekspresowej stanowią duże zagrożenie: - Kierowcy nie spodziewają się pieszego na takiej drodze, a w przypadku zauważenia osoby reagują bardzo gwałtownie powodując zagrożenie w ruchu drogowym. - dodaje Edward Banach z białobrzeskiej Policji.