Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Kupisz bilet przez internet!

piątek, 31 marca 2017 07:07 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Od 30 marca pasażerowie Kolei Mazowieckich mogą kupować bilety przez internet.

Koleje Mazowieckie uruchomiły stronę bilety.mazowieckie.com.pl. Można tam kupić bilety na przejazd pociągiem. Dotyczy to biletów jednorazowych, strefowych czasowych, dobowych, 3-dniowych, jednorazowych według ofert specjalnych i na przejazd pociągiem "Dragon".

Zakup bilety jest bardzo prosty. Należy wybrać stację początkową i końcową, wskazać datę i godzinę wyjazdu i ewentualnie stacje pośrednie. Po naciśnięciu przycisku "Szukaj" wyświetlone zostaną informacje o najbliższym połączeniu i następnych.

Po wybraniu połączenia użytkownik otrzyma informację o ofertach taryfowych. - Pierwszą ofertą jaka zostanie przedstawiona będzie zawsze oferta najtańsza, która może składać się z różnych taryf Kolei Mazowieckich oraz uwzględniać ulgę wskazaną przez osobę kupującą. Pozwala to osobie nieznającej ofert Spółki KM na zakup zawsze najtańszego biletu - tłumaczy Joanna Maliszewska z Kolei Mazowieckich.

Bilety internetowe można nabywać po zalogowaniu do swojego konta (konto można utworzyć przed rozpoczęciem zakupu bądź w trakcie zakupu) lub bez rejestracji w standardowych okresach przedsprzedaży. Płatności za bilety realizowane są za pośrednictwem Dotpay. z wykorzystaniem szybkich przelewów online lub kart płatniczych organizacji takich jak Visa i MasterCard. Zakupione bilety internetowe udostępniane są przez stronę internetową w formie pliku pdf do samodzielnego wydruku lub okazania na ekranie urządzenia mobilnego.

Zakupione bilety są imienne, więc w czasie kontroli należy okazać dokument ze zdjęciem, na którym są zgodne dane. W przypadku kiedy bilet internetowy wystawiony jest dla kilku osób, na bilecie zamieszczone są dane tylko jednego podróżnego, który podczas kontroli wskazuje pozostałe osoby odbywające przejazd na podstawie biletu. W razie korzystania z biletu ulgowego dodatkowo należy okazać do kontroli ważny dokument poświadczający uprawnienie do ulgi.

System umożliwia również dokonanie zwrotu i wymiany zakupionego biletu przed rozpoczęciem jego terminu ważności, jeżeli plik pdf zawierający bilet do wydruku/okazania na ekranie urządzenia mobilnego nie został pobrany.