Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Wiślany konkurs dla przedszkolaków

środa, 26 kwietnia 2017 08:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pl.wikipedia.org
Weronika Chochoł

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza wszystkich przedszkolaków z Mazowsza do udziału w konkursie plastycznym poświęconym Wiśle. To jeden z elementów obchodów ogłoszonego na rok 2017 "Roku Rzeki Wisły". 

Zadaniem przedszkolaków będzie zmierzenie się z tematem "Wisła - rzeka, która urzeka". Zaproszenie skierowane jest do przedszkolaków z województwa mazowieckiego.

Konkurs przebiega dwuetapowo:

  • Pierwszy etap odbywa się w przedszkolu - placówka wskazuje najlepszą pracę.
  • Drugi to etap wojewódzki.

Praca musi być wykonana przez troje dzieci na papierze formatu nie mniejszym niż A2 i nie większym niż A1. Technika wykonania pracy jest dowolna.

- Chcemy zaszczepić w dzieciach szacunek dla środowiska naturalnego, ale nie poprzez moralizowanie. Najlepszą formą jest przecież zabawa, w tym przypadku pokazanie walorów Wisły za pomocą pracy plastycznej. A dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię, są niezwykle kreatywne, spostrzegawcze i szczere w wyrażaniu myśli. Co roku z niecierpliwością czekamy na to, czym nas zaskoczą - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Zgłoszenia i prace należy składać osobiście lub wysyłać pocztą do 24 maja na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Kłopotowskiego 5

03-718 Warszawa

Organizatorem konkursu jest samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody lub pod nr tel. (22) 59 79 058, (22) 59 79 065, (22) 35 63836.