Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

REGION

Teksański sukces sportsmenki z Jasieńca

piątek, 28 kwietnia 2017 18:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Weronika Chochoł

Złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w miniony weekend w Teksasie reprezentantka Polski – Justyna Kozdryk - pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Dla pracownicy grójeckiej komendy to dziewiąty złoty medal w historii jej startów w mistrzostwach świata. Justyna Kozdryk jest również dziesięciokrotną mistrzynią i rekordzistką Europy.

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w w Killeen w stanie Teksas. Sportsmenka z Jasieńca startowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Zajęła pierwsze miejsce pokonując zawodniczkę z Mongolii.

Justyna Kozdryk swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku, kiedy to za namową starszej siostry, wybrała się do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Teraz kobieta jest już wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Na co dzień pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Sportowo - jest reprezentantką Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start".