Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

REGION

15 mln dla Białobrzegów

wtorek, 02 maj 2017 10:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 24 kilometry będzie liczyła nowa sieć kanalizacyjna w Białobrzegach. Władze gminy podpisały umowę na dofinansowanie zadania w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość zadania to ponad 28 mln złotych, zaś dofinansiowania to 15 mln złotych. Będzie to największa w historii gminy inwestycja, która będzie realizowana w latach 2017-2020.

- Myślę, że jest to wielki sukces dla naszej gminy, że udało się pozyskać tak dużą kwotę dotacji. Dzięki niej zrealizujemy największe w historii gminy zadanie inwestycyjne, które spowoduje, że prawie 90% gospodarstw domowych w naszej gminie będzie podłączonych do kanalizacji - powiedział Adam Bolek, burmistrz miasta.

Umowa obejmuje kilka zadań: budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu dla terenów inwestycyjnych objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną w Białobrzegach, budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu na południe od ul. Polnej w Białobrzegach, budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w miejscowości Sucha, rozbudowę Oczyszczalni Ścieków w Białobrzegach przy ul. Spacerowej.