Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

REGION

Przyłęk zapobiega pożarom

piątek, 05 maj 2017 08:23 / Autor: Weronika Chochoł
kppsp.zwolen.pl
Weronika Chochoł

Przedstawiciele 38 powiatów z całego województwa, trzy grupy wiekowe i sukces gimnazjalisty z Przyłęku. Kacper Byzdra zajął II miejsce w finale XL eliminacji województwa mazowieckiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w grupie szkół gimnazjalnych. Teraz reprezentował będzie województwo mazowieckie w finale centralnym.

Zawody odbyły się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach. W eliminacjach udział wzięła młodzież z 38 powiatów województwa mazowieckiego. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Drugie miejsce w drugiej kategorii zajął uczeń Publicznego Gimnazjum w Przyłęku - Kacper Byzdra, który reprezentował będzie Mazowsze podczas finału ogólnopolskiego.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Dzieci i młodzież poznają zasady postępowania w przypadku pożaru czy innych zagrożeń.

Finał centralny składa się z dwóch części - testu pisemnego i ścisłego finału ustnego. Odbędzie się on w dniach 2-4 czerwca w Krakowie.