Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

OSP Grabowiec z Florianem!

piątek, 05 maj 2017 13:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Paweł Kazimierczuk
Weronika Chochoł

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu wyróżniona w kategorii "Rozbudowa lokalnej infrastruktury".

Floriany to Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Skierowany jest do strażaków ochotników i środowisk lokalnych z samorządem na czele. Jego głównym celem jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych projektów i inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz we współpracy z samorządami, lokalnymi instytucjami, organizacjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.

Floriany przyznawane były w dwunastu kategoriach. W gronie nagrodzonych znalazła się jednostka OSP w Grabowcu (gmina Rzeczniów, powiat lipski). Jednostka otrzymała Floriana w kategorii rozbudowa lokalnej infrastruktury za remont i wyposażenie Remizy OSP w Grabowcu na potrzeby mieszkańców. Głównym celem projektu była poprawa jakości i standardu życia mieszkańców poprzez remont i doposażenie budynku Remizy OSP – wspólnej dla wszystkich mieszkańców przestrzeni pełniącej funkcję centrum życia społecznego i kulturalnego w Grabowcu. Świetlica stała się atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu, organizacji zebrań wiejskich, szkoleń, przyjęć z uroczystych okazji rodzinnych i wiejskich, imprez związanych z kultywowaniem tradycji zwyczajów ludowych. Beneficjentami zrealizowanej inicjatywy są wszyscy mieszkańcy Grabowca a także społeczności okolicznych miejscowości.

Do konkursu wpłynęło 375 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła Konkursu nominowała do nagrody 54 prospołeczne inicjatywy oraz trzech najlepszych pracodawców. Najlepsze inicjatywy ogłoszone zostały podczas Gali Finałowej w Karolinie - siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Zapraszamy do nas: