Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

REGION

Sprawcy kradzieży zatrzymani

środa, 10 maj 2017 11:52 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

10 lat może spędzić za kratami 41-letni mieszkaniec gminy Borkowice podejrzewany o kradzież pieniędzy i włamania. 5 lat pozbawienia wolności grozi natomiast 24-latkowi, którego mundurowi podejrzewają o kradzież motocykla oraz 22-latkowi, który skradł telefon komórkowy. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Przysuchy.

Policjanci z wydziału kryminalnego przysuskiej komendy kilka dni temu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w okresie od grudnia 2016 do kwietnia na terenie gminy Borkowice kradł pieniądze oraz usiłował włamać się do budynków mieszkalnych. Policjanci ustalili, że 28 kwietnia na terenie gminy Borkowice wykorzystując nieuwagę 77-letniego właściciela mieszkania, zabrał mu z portfela pieniądze w kwocie 600 zł. Ponadto dwukrotnie usiłował włamać się do niezamieszkałych budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

3 maja natomiast dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o kradzieży w miejscowości Smogorzów motocykla honda CBR o wartości 10 tys. zł. Podjęte działania szybko doprowadziły do ustalenia podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 24-latek. Został on zatrzymany przez policjantów i już usłyszał zarzuty.

Do 5 lat więzienia grozi też 22-letniemu mieszkańcowi Skrzyńska podejrzewanemu o kradzież telefonu komórkowego. Natychmiastowa reakcja policjantów z wydziału prewencji doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanego. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Skrzyńska. Skradziony telefon został zwrócony właścicielowi.