Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

REGION

Kolejne złoto dla Justyny Kozdyrk

środa, 10 maj 2017 14:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. startradom.pl
Weronika Chochoł

Justyna Kozdryk z kolejnym mistrzostwem. Tym razem sportsmenka była niepokonana podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych World Parla Powerlifting World Cup w Eger na Węgrzech.

Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”, już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej 45 kg. Justyna Kozdryk podniosła aż 94 kg tym samym nie dając szans na wygraną zawodnikom z całego świata.

Dzięki udanemu startowi w Mistrzostwach w Edger Justyna Kozdryk zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Para Powerlifting w Meksyku. Zawody rozegrane zostaną na przełomie września i października tego roku.

To już kolejny medal w kolekcji Justyny Kozdryk, który jest rezultatem jej ciężkiej pracy, wytrwałości i zaangażowania. Dodatkowo już po raz dziesiąty na szyi sportsmenki zawisło złoto.

Justyna Kozdryk swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku, kiedy to za namową starszej siostry, wybrała się do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Teraz kobieta jest już wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.Na co dzień pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.