Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

REGION

Kto widział złodzieja?

piątek, 26 maj 2017 09:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wbr
Weronika Chochoł

Białobrzeska policja opublikowała fotografie paliwowych złodziejów. Funkcjonariusze publikują zdjęcia sprawców i proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.

Schemat działania złodziejów jest podobny: podjeżdżają na stację, tankują paliwo i szybko odjeżdżają wykorzystując chwilę nieuwagi pracowników. - Na kradzieże najbardziej narażone są stacje benzynowe położone przy trasie S7. Zdarza się, że w natłoku klientów w sklepie na stacji paliw sprzedawca dopiero po jakimś czasie zauważy kradzież i powiadomi o tym Policję. Wtedy jest za późno, żeby można było zatrzymać sprawcę podczas ucieczki. - wyjaśnia Edward Banach z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

To nie pierwsza publikacja wizerunków sprawców. Poprzednia tura opublikowanych zdjęć wzrasta wykrywalność osób łamiących prawo. Dodatkowo złodzieje rzadziej decydują się na kradzież.

- Osoby, które rozpoznają któregokolwiek ze sprawców prosimy o kontakt pod wybranymi numerami telefonów: 48 613 52 00, 506-905-920, 997 lub na facebookowym profilu białobrzeskiej policji - apeluje Edward Banach i uspokaja: - Każdy, kto zgłosi się do nas pozostanie anonimowy.