Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

REGION

By każda kąpiel była bezpieczna

poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:58 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W ubiegłym roku na terenie Mazowsza utonęło 49 osób. Mazowiecka Policja zaprasza do udziału w pokazie instruktażowym „Bezpieczna kąpiel”. To okazja do przypomnienia dzieciom i młodzieży o bezpiecznych zachowaniach i sposobach unikania zagrożeń w czasie letniego wypoczynku.

Udział w spotkaniu wezmą przedstawiciele służb i instytucji, które dbają o zdrowie i bezpieczeństwo. Do udziału w pokazach zaproszeni zostali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Radomia, którzy będą mogli obejrzeć m.in. pokazy tresury psów policyjnych, czy symulacji pościgu za niebezpiecznymi przestępcami z użyciem łodzi policyjnych. Będzie to także doskonała okazja by przyjrzeć się pokazom umiejętności wyspecjalizowanych służb ratownictwa wodnego. W programie również omówienie ubioru płetwonurka zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, instruktaże z zakresu udzielania  pomocy przedmedycznej, pływanie łodziami WOPR, Policji, Straży Pożarnej, czy pokaz tresury psów służbowych, który  podczas ubiegłorocznego pikniku cieszył się dużą popularnością:

                        

Impreza już we wtorek, 20 czerwca. na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Bohaterów Studzianek 33. Start o godz. 10:00.

Na terenie garnizonu mazowieckiego znajduje się 113 zbiorników i cieków wodnych, które mogą być wykorzystywane do celów rekreacyjnych. Przez podległy KWP z siedzibą w Radomiu teren przepływają jedne z głównych rzek Polski: Wisła, Bug, Narew, Wkra. Jest tutaj również 12 akwenów o powierzchni od 22 do 600 ha. W 2016 roku na terenie Mazowsza utonęło 49 osób, w roku 2015 było to 50 osób, natomiast w roku 2014 - 47.