Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

10 dni dla superbohaterów!

wtorek, 20 czerwca 2017 10:58 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Przysucha, Skaryszew, Iłża i radomskie Glinice czekają na liderów Szlachetnej Paczki. Rekrutacja trwa do końca czerwca.

Region radomski już po raz siedemnasty włącza się do Szlachetnej Paczki. Dzięki akcji wsparcie otrzymują osoby potrzebujące pomocy, które nie zawsze wiedzą, gdzie o pomoc mogą się zwrócić. Szlachetna Paczka łączy wielu ludzi. W pomoc włączają się liderzy i wolontariusze, którzy już na pół roku przed finałem akcji zapoznają się z rodzinami i ich potrzebami, a także poszukują darczyńców. A wśród darczyńców: osoby prywatne, firmy i instytucje charytatywne. Potrzeby osób, które otrzymują pomoc w ramach Szlachetnej Paczki często mogą wydawać się prozaiczne. Jedni potrzebują nowej lodówki, inni od lat nie mogą pozwolić sobie na remont dachu, dla jeszcze innych niezbędny jest komputer z dostępem do internetu. Rodziny zgłaszają się opisując swoją historię i potrzeby, liderzy i wolontariusze przeprowadzają weryfikację i rozpoczyna się poszukiwanie darczyńców. Chociaż finał odbywa się przed Świętami Bożego Narodzenia, to praca wre już dużo wcześniej.

I właśnie dlatego tylko do 30 czerwca prowadzony jest nabór liderów. Brakuje ich jeszcze w Przysusze, Skaryszewie i w rejonie Glinice w Radomiu. Również Iłża czeka na lidera. Jeśli uda się go znaleźć, miasto po raz pierwszy włączy się w pomoc najuboższym mieszkańcom. Do zadań liderów należy:

  • stworzenie zespołu wolontariuszy, koordynacja ich prac oraz dbanie o rozwój zespołu
  • współpraca z partnerami i instytucjami w regionie
  • połączenie rodzin w potrzebie z darczyńcami
  • zorganizowanie finału paczki w regionie

Pracy jest sporo, jednak liderzy nie są sami. Mają wśród siebie wolontariuszy i darczyńców, a także liderów innych rejonów. W czasie przygotowań do wielkiego finału organizowane są spotkania liderów i wolontariuszy z całego regionu, podczas których wymieniają się spostrzeżeniami i uwagami, udzielają sobie cennych rad. Szlachetna Paczka daje możliwość rozwoju, zapoznania się z realną biedą i poznawania nowych ludzi. - mówi Monika Szczepanik, wolontariuszka, specjalistka ds. kontaktu z mediami:

 Rejestracja polega na wypełnieniu czterech internetowych kroków:

 

Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej: www.superw.pl/zostan-liderem-paczki/.

Zapraszamy do nas: