Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

REGION

19 firm chce zaprojektować drogę S12

sobota, 01 lipca 2017 19:53 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

19 wykonawców zgłosiło się do zaprojektowania drogi S12 od granicy woj. łódzkiego przez Radom do Puław.

Radom szczepienia

Na odcinek od granicy województwa łódzkiego do Radomia oferty złożyło 9 wykonawców. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum SAFEGE S.A.S., Schulessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o i Schüßler–Plan Ingenieurgesellschaft mbH (4,8 mln zł).

10 wykonawców złożyło oferty na zaprojektowanie odcinka od Radomia do Puław. Najniższą ofertę (5,7 mln zł) zaproponowało to samo konsorcjum - SAFEGE S.A.S., Schulessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o i Schüßler–Plan Ingenieurgesellschaft mbH.

Opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami niezbędnymi do uzyskania decyzji środowiskowych dla obu odcinków ma być gotowe wiosną 2020 roku.

Jak powiedziała Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, firmy złożyły oferty w ubiegłym roku, ale GDDKiA przekładała terminy otwarcia przetargów, bo nie było zapewnionego finansowania ze strony państwa.

Jeśli nie będzie odwołań w sprawie przetargu, termin podpisania umów planowany jest na wrzesień tego roku. Projektanci będą mieli za zadanie analizę wariantów przebiegu drogi S12 i przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej. Będą mieli na to 32 miesiące.