Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

REGION

Gaz dla Przysuchy i Nowego Miasta

czwartek, 06 lipca 2017 19:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

Do 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo doprowadzą gaz ziemny do gmin Przysucha i Nowe Miasto nad Pilicą.

Plany gazyfikacji do 2022 r. w województwie mazowieckim obejmują w sumie 19 nowych gmin. Dzięki temu na Mazowszu przybędzie 1150 kilometrów sieci, a także 7 stacji gazowych.

Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel dodał podczas prezentacji planów PSG na najbliższe lata, że nowa strategia PSG to również tworzenie nowych miejsc pracy w dotychczas zaniedbywanych rejonach Polski i realny wpływ na rozwój lokalnych rynków pracy. PSG nie rozbudowuje bowiem administracji, wszystkie nowe miejsca pracy powstają w Polsce regionalnej.

Informacja ta cieszy również starostę przysuskiego Mariana Niemirskiego, który zauważa, że plany PSG i PGNiG to sukces całej lokalnej społeczności: - Po wielu latach nieudanych prób i porażek ponoszonych przez lokalnych działaczy, jako społeczność lokalna odnosimy duży sukces. Gazyfikacja gminy Przysucha staje się faktem. I choć nie było to łatwa, ani też z góry przesądzona sprawa, to teraz nie ma to już znaczenia. W 2022 r. będziemy mieli już i instalacje gazowe i stację LNG. To będzie przynosić dobre efekty dla całej naszej społeczności.

W całej Polsce Polska Spółka Gazownictwa do 2022 roku wyda na przebudowę systemu gazowniczego ponad 11 miliardów złotych. W tym czasie spółka chce zwiększyć poziom gazyfikacji Polski do prawie 61%, co oznacza zgazyfikowanie 74 nowych gmin. Obecnie nieco ponad połowa gmin w Polsce ma dostęp do gazu ziemnego.