Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

REGION

Uprawiali konopie - zostali zatrzymani

poniedziałek, 10 lipca 2017 11:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto:asp. Aneta Wilk
Monika Nowakowska

Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych.

Trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch 26-latków podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci zlikwidowali profesjonalną hodowlę roślin konopi indyjskich oraz zabezpieczyli susz marihuany o czarnorynkowej wartości niemal 100 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego przysuskiej komendy rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z budynków na terenie województwa świętokrzyskiego znajduję się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni po wejściu pod ustalony adres zobaczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Właścicielami byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskiego. Rośliny rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, do którego podłączony był specjalistyczny sprzęt. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg suszu konopi indyjskich, rośliny oraz 109 donic z pozostałościami łodyg po krzewach. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt i urządzenia, które miały wspomagać rośliny we wzroście i rozwoju.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin i narkotyków szacowana jest na blisko 100 tys. złotych.Właściciele nielegalnej uprawy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znaczniej ilości środków odurzających.

W miniony piątek sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez przysuskich policjantów materiałami przychylił się do wniosku mundurowych i prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Teraz 26-latkom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.