Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Stypendia na start

czwartek, 27 lipca 2017 19:38 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. http://www.sercadlaserc.pl
Jakub Szczechowski

500 złotych miesięcznie będzie wynosiło stypendium dla studentów przyznawane przez Katolickie Stowarzyszenie Serca dla Serc w Jasionnie. Stowarzyszenie jest jednym z ambasadorów i przedstawicieli programu przyznawania stypendiów pomostowych w Polsce.

 

Stypendium mogą otrzymać mieszkańcy powiatu białobrzeskiego, którzy w tym roku zdali maturę i zostali przyjęci na I rok studiów w publicznych uczelniach. Ponadto muszą pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców. Ważna jest też sytuacja materialna rodziny. Dochód na osobę nie może przekraczać 1 600 zł netto, lub 1 800 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności. I to nie koniec. Kandydat do stypendium powinien mieć dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze. Potrzebna jest też rekomendacja organizacji lokalnej - Katolickiego Stowarzyszenia Serca dla Serc w Jasionnie.

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie do 18 sierpnia 2017 (do godz.16.00). Ze szczegółami można zapoznać się [tu].