Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

Militarny Magnuszew zaprasza

piątek, 04 sierpnia 2017 12:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. magnuszew.pl
Weronika Chochoł

Ku pamięci żołnierzy, którzy przed 73 laty brali udział w Bitwie pod Studziankami w Mniszewie odbędzie się piknik militarny Spotkanie na Przyczółku.

Impreza odbędzie się w Skansenie Bojowym w Mniszewie. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. W programie dwudniowego pikniku są m.in rekonstrukcja bitwy pod Studziankami, II rajd historycznych pojazdów militarnych, czy pokaz współczesnego sprzętu bojowego. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy starych militarnych samochodów. Prezentować się będą również historyczne grupy militarne.

Imprezę rozpocznie sobotni rajd historycznych pojazdów militarnych po gminie Magnuszew. Natomiast w niedzielę w południe rozpoczną się oficjalne uroczystości upamiętniające walki o przyczółek warecko-magnuszewski. Będzie również inscenizacja potyczki wojennej.

Udział w pikniku zapowiedziało wielu gości, wśród nich Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, weterani z czasów II wojny światowej, kombatanci, żołnierze I Brygady Pancernej z Wesołej na czele z dowódcą płk. Janem Rydzem.

Do upamiętnienia żołnierzy i udziału w pikniku zaprasza wójt gminy Magnuszew - Marek Drapała:

 

Zapraszamy do nas: