Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

4 mln na drogi dla rolników

środa, 04 stycznia 2017 06:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

4,1 miliona zł na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych trafi do regionu radomskiego z samorządu województwa mazowieckiego.

W sumie na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości blisko 18 mln zł otrzyma około 240 gmin. Zrealizowanych zostanie 277 inwestycji na drogach dojazdowych do gruntów rolnych. Do gmin z subregionu radomskiego trafi 4,1 mln zł na realizację 62 inwestycji.

– Od lat wspieramy rolnictwo i dbamy o jego rozwój m.in. przez finansowanie dróg dojazdowych do pól czy gospodarstw rolnych. Tylko od 2011 r. na tego typu inwestycje przeznaczyliśmy ponad 80 mln zł, dzięki czemu udało się zbudować i zmodernizować ponad 1100 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. - mówi marszałek Adam Struzik i dodaje: - Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć lokalne samorządy w realizacji tak ważnych dla rolników i mieszkańców wsi przedsięwzięciach.

Dofinansowanie ma pomóc rolnikom w ich pracy. - Ważne, aby drogi w naszym województwie były utwardzone, a rolnicy mogli dogodnie dotrzeć do pól, a także aby mogli łatwiej zwieźć płody rolne. Ma to duże znaczenie, chociażby tak jak teraz w okresie żniw. – podkreśla Radosław Rybicki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.