Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Przejedziesz pół Polski z jednym biletem

wtorek, 22 sierpnia 2017 15:22 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Z jednym biletem za 38 złotych można przejechać pół Polski. To w ramach Wspólnego Biletu Samorządowego.

Wspólny Bilet Samorządowy kosztuje 38 złotych i jest ważny przez całą dobę. Obecnie można z nim podróżować na 62 liniach, które obsługują ponad 950 stacji na terenie 12 województw.

Osoba, która zakupi Wspólny Bilet Samorządowy, jest uprawniona do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami uruchamianymi przez takich przewoźników, jak: Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arriva, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Oferta obejmuje również autobusy regionalne przewoźnika Arriva.

- Umiejętność zgodnej współpracy i prowadzenia otwartego dialogu to cecha niezwykle ważna i przynosząca realne korzyści. W samorządzie jej znaczenie jest kluczowe. Jak widać, również nasze spółki posiadły tę umiejętność, dzięki czemu udało im się wypracować wspólny bilet. Cieszę się z tego sukcesu z kilku powodów. Po pierwsze – pasażerowie zyskali wygodą i tanią ofertę, a po drugie – liczę, że to dobry początek dalszej konstruktywnej współpracy samorządowych spółek kolejowych – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Koleje samorządowe są liderem wśród przewoźników kolejowych. W ubiegłym roku przewiozły ponad 133 mln pasażerów.

– Wspólny Bilet Samorządowy to krok w stronę pasażerów wyjeżdżających poza granice regionów. Potrzeba podróży z jednym biletem nie jest jednak niczym nowym. Już od pewnego czasu sygnalizują ją podróżni. I my, w ramach związku, postanowiliśmy dać taką ofertę – tłumaczy Dariusz Grajda, prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić w nasze oferty to, co do tej pory udało się wspólnie wypracować. Mogliśmy jeszcze długo debatować i odwlekać wprowadzenie biletu, ale nie chcieliśmy. Teraz będziemy czytać komentarze w Internecie, wsłuchiwać się w głosy naszych pasażerów, analizować wszystkie informacje, które do nas będą docierać. Jest to dopiero pierwsza wersja naszego biletu, będziemy starać się ją rozbudowywać – mówi Wojciech Dinges, prezes zarządu Kolei Śląskich