REGION

Leśnicy brylują na plaży

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 12:31 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Najlepsze siatkarki plażowe pracują w Nadleśnictwie Marcule, a siatkarze - w Zwoleniu. W sobotę w Iłży odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu.

W zawodach wystąpiło 14 drużyn: z Marcul, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Daleszyc, Chmielnika, Radomia, Stąporkowa, Zagnańska i Zwolenia. Rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym" w czterech grupach. Rywalizacja była zacięta, widowisko dostarczyło sporo emocji. Wśród panów wygrała drużyna Nadleśnictwa Zwoleń, za nią uplasowali się leśnicy z Ostrowca i Stąporkowa. Złoto w kobiecej plażówce trafiło do Nadleśnictwa Marcule. Drugie miejsce zajęły leśniczki z RDLP w Radomiu. Puchary wręczali: Marek Szary, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych RDLP w Radomiu oraz Tadeusz Misiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule.

W październiku w Poznaniu odbędą się X Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej.