Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

REGION

Rowerzyści pod kołami samochodu

czwartek, 07 września 2017 15:09 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Tragiczny wypadek w Żelazowicach w powiecie opoczyńskim. Pod koła samochodu wpadło dwóch 14 - latków jadących rowerem.

Radom szczepienia

Chłopcy z poważnymi urazami wielonarządowymi trafili do dwóch szpitali w regionie. Jeden z nich do Radomia, kolejny na Oddział Intensywnej Terapii w Opocznie. Obaj są w ciężkim stanie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 6 września przed godz. 20.oo w Żelazowicach w pow. opoczyńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopcy jechali na jednym rowerze lewym pasem drogi. Jeden z nich kierował, drugi siedział na ramie. Prawym pasem jezdni w tym samym kierunku,w którym poruszali się chłopcy, jechał 19 - letni kierowca fiata panda.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna widział z oddali czerwony punkt oświetlenia, sądził, że jest to pieszy - relacjonuje asp.szt. Barbara Stępień. - Jadąc dalej nagle zauważył, że lewą stroną drogi porusza się rowerzysta. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn14 - latek zjechał z lewego pasa wprost pod jadącego fiata pandę.

Kierowca pomimo podejmowanej próby hamowania nie zdołał uniknąć zderzenia z jednośladem. Niestety skutki tego zdarzenia okazały się dramatyczne. Chłopcy z poważnymi urazami wielonarządowymi trafili do szpitali.

Kierowca fiata pandy był trzeźwy. Samochód i rower zostały zabezpieczone do szczegółowych badań technicznych.

Policja apeluje do dzieci, młodzieży i dorosłych o zachowanie ostrożności na drodze oraz bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzysta, jadący po zmroku powinien mieć włączone światła, założoną kamizelkę odblaskową i co ważne poruszać się po drodze zgodnie z przepisami.