Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

S12. Czas na dokumentację

wtorek, 12 września 2017 21:42 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. http://www.gdos.gov.pl
Jakub Szczechowski

Jutro o godz. 9 w Warszawie podpisane zostaną umowy na zaprojektowanie ekspresowej dwunastki od granicy woj. łódzkiego do Puław przez Radom.

 

 

 

Będą to dwie umowy na odcinek od granicy woj. łódzkiego do węzła Radom Południe (bez tego węzła) i od węzła Radom Południe do Puław (węzeł „Bronowice" na obwodnicy Puław). Przypomnijmy, że do opracowania Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej na odcinek Radom - granica woj. łódzkiego zgłosiło się 9 wykonawców. Najniższą cenę tj. 4,8 mln zł zaoferowało  Konsorcjum firm: SAFEGE S.A.S.; Schuessler–Plan Inżynierzy Sp. z o. o; Schüßler–Plan Ingenieurgesellschaft mbH. To samo konsorcjum przygotowała najtańszą ofertę na drugi odcinek (5,7 mln zł).  Chętnych było 10 podmiotów. Przy wyborze nie liczy się jednak tylko cena. Wśród kryteriów są także: okres gwarancji, ilość spotkań ze społeczeństwem oraz ilość wizji lokalnych. Jutro poznamy wykonawcę. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie dokumentacji. Chodzi o analizę wariantów przebiegu przyszłej S12 oraz przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej.

STEŚ to dopiero początek budowy S12. Przed nami zatem czas projektowania. Realne roboty drogowe mogą zacząć się po 2020 roku.

 

Zapraszamy do nas: