Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Wyspa, molo, plaża

środa, 20 września 2017 11:53 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Facebook OSiR Sielpia
Marcin Prejs

Prawie 30 milionów złotych będzie kosztowała rewitalizacja zalewu w Sielpi. Inwestycja wsparta zostanie unijnymi pieniędzmi. Na środki z RPO potrzebne do utworzenia bądź zagospodarowania zbiorników wodnych mogą także liczyć gminy Radoszyce i Żarnów.

Odbudowa zalewu w Sielpi to kosztowny i rozbudowany projekt. Gmina Końskie na jego realizację pozyskała z RPO blisko 25 mln zł. Cała inwestycja zamknie się w kwocie 30 mln. Dzięki tym pieniądzom samorząd kompleksowo przebuduje zbiornik w Sielpi, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Jak dodaje burmistrz, w ramach zadania planowana jest również zmiana niektórych budowli wodnych w obrębie zalewu lub powstanie nowych.

Rozbudowana inwestycja obejmie również prace na rzece powyżej zalewu.

Przetarg na wykonanie planowanych prac samorząd będzie chciał ogłosić i rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Czy tak się stanie, jeszcze nie wiadomo, bo inwestycję blokują ekolodzy.

W powiecie koneckim dzięki pieniądzom z RPO ma powstać również wielofunkcyjnego zbiornik małej retencji w gminie Radoszyce. Samorząd pozyskał na tę inwestycję ponad 13 mln zł. Z kolei 3,5 mln na realizację swojego zadania dostała z RPO gmina Żarnów w powiecie opoczyńskim. Prace przy zagospodarowaniu brzegów zalewu w Miedznej Murowanej właśnie się rozpoczynają. Na czym będą polegały, wyjaśnia wójt Żarnowa Krzysztof Nawrocki.

Jak dodaje wójt, pojawią się też parkingi i drogi dojazdowe.

Inwestycja kosztować będzie ponad 5,4 mln zł. Ma zostać zakończona do połowy przyszłego roku.

 

Zapraszamy do nas: