Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Śmiertelne potrącenie - ofiara bez odblasków

piątek, 22 września 2017 18:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. policja.pl
Weronika Chochoł

63-letni mężczyzna zginął pod kołami mercedesa. Do wypadku doszło w czwartek o północy w Bielisze. Tragedii można było uniknąć, gdyby pieszy miał przy sobie odblaski.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartek w nocy w Bielisze. - 44-letni kierowca mercedesa sprintera jadąć od Zakrzewa w kierunku Radomia poza przejściem dla pieszych potrącił pieszego. 63-latek zginął na miejscu. - relacjonuje Justyna Leszczyńska - rzecznik radomskiej Policji.

Potrącony mężczyzna nie miał przy sobie elementów odblaskowych. Przez to jego szanse, że zostanie zauważony przez kierowcę drastycznie spadły. - Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 - 40 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. - przypomina Justyna Leszczyńska.

           

Jednak o noszenie odblasków apelują również kierowcy. Jak się okazuje, cena elementu odblaskowego jest niewspółmierna do ceny najwyższej - utraty życia, ale również do wysokości mandatu: