Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

REGION

Stypendium od Enei

piątek, 29 września 2017 11:56 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.enea.pl
Jakub Szczechowski

Stypendia dla uczniów w wysokości 3 tys. zł i granty dla szkół o wartości 10 tys. zł to propozycja Grupy Enea na bieżący rok szkolny. Ruszyła Enea Akademia Talentów.

 

Radom szczepienia

Adresatami programu są utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów. Chętni powinni wykazać się osiągnięciami w nauce, sztuce lub sporcie. Jeśli chodzi o szkoły, o pieniądze mogą ubiegać się placówki, które realizują projekty rozwojowe uczniów. Jest jeszcze ograniczenie terytorialne. Środki popłyną do uczniów i szkół z terenów aktywności Grupy Enea, w tym ziemi kozienickiej. 

- Projekt wpisuje się w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie firmy. Chcemy wspierać najzdolniejsze dzieci w rozwoju ich zainteresowań naukowych, artystycznych i sportowych. Akademia Talentów ma też inspirować szkoły oraz nauczycieli do twórczej pracy w oparciu o innowacyjne, nowoczesne metody i techniki edukacyjne - mówi Mirosław Kowalik, prezes Enei. 

Zgłoszeń można dokonywać do 15 października. Szczegóły znajdują się [TU]. Ostatecznych laureatów poznamy w styczniu przyszłego roku. 

Kozienicka inauguracja programu odbędzie się w piątek 6 października o godz. 10 w dużej sali kinowej (I piętro) w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W konferencji wezmą udział: Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i lokalni samorządowcy.