Jan Pasterski

REGION

Bieg z energią w Kozienicach

środa, 04 października 2017 15:58 / Autor: Michał Kaczor

250 zawodników wystartowało w biegu "Energetyczna Dycha" w Kozienicach. To był ostatni akcent obchodów Dnia Energetyka.

Trasa zlokalizowana była na terenie Powiśla oraz ośrodka Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Bieg odbył się już po raz piąty.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 10 kilometrów. W klasyfikacji generalnej pań zwyciężyła Ukrainka, Oksana Raita ze Lwowa, wyprzedzając Oksanę Okseniuk z Łucka i Justynę Śliwiak z Warszawy. Wśród mężczyzn wygrał Robert Głowala z Garwolina. To pierwszy Polak, który zwyciężył w kozienickich zawodach. Drugie miejsce zajął Dmutro Didovodiuk z Iwano-Frankiwska na Ukrainie, a trzecie, również pochodzący z Ukrainy Andrzej Starżyński.

W biegu wystartował również Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes Enei Wytwarzanie. Duże zainteresowanie wzbudził start Krzysztofa Zająca, radnego Kozienic, który wystartował wraz z córką Julią, która towarzyszyła mu w wózku.

W wewnętrznych zmaganiach Grupy Enea szans rywalkom nie dały kozieniczanki: siostry Aneta i Paulina Tęcza z Enei Wytwarzanie, a także Izabella Traczyk z Enei Centrum. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Przemysław Nowak z Radomia (Enea Centrum), który na mecie wyprzedził Mariusza Orłowskiego z Bogdanki.