Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

REGION

Nie zatrzymał się do kontroli - miał narkotyki

poniedziałek, 09 października 2017 13:28 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KMP Radom
Monika Nowakowska

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 30-letni mężczyzna, który jadąc motocyklem przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Po pościgu okazało się, że ma ok. kilograma narkotyków.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Dęba w gminie Przytyk. Policyjni motocykliści z radomskiej drogówki prowadzili tam rutynowe działania kontrolne. Zainteresowanie mundurowych wzbudził jadący z nadmierną prędkością motocykl marki yamaha. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący zignorował polecenia policjantów, przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać. Mieszkaniec Puław nie miał żadnych dokumentów, natomiast po kontroli jego bagażu okazało się, że w plecaku ma ok. kilograma suszu roślinnego.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, następnie został doprowadzony do prokuratury. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla 30-latka i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

W przeszłości był karany. Za przestępstwa, których się dopuścił będzie odpowiadał w warunkach recydywy.