Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

REGION

Zjazd pojazdów militarnych w Odrzywole

wtorek, 07 listopada 2017 09:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Starosta przysuski Marian Niemirski i wójt gminy Odrzywół Marian Kmieciak zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Odrzywole. Imprezą towarzyszącą będzie Ogólnopolski Zlot Pojazdów Militarnych.

 

Część oficjalna uroczystości odbędzie się w kościele parafialnym. Msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o 8.30. Godzinę później nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt przed Urzędem Gminy z udziałem kadetów z Lipin. W programie jest także koncert Powiatowej Orkiestry Dętej Vox Cordium i okolicznościowa akademia w Publicznej Szkole Podstawowej.

W dalszej części obchodów odbędzie się zlot pojazdów militarnych. O 11.00 rozpocznie się prezentacja pojazdów przy ulicy Opoczyńskiej, zaś o 14.00 przejazd pojazdów trasą Odrzywół-Wysokin-Lipiny-Wandzinów-Kolonia Ossa. O 15.00 nastąpi złożenie kwiatów na cmentarzu Powstańców Styczniowych i Żołnierzy września 1939 roku w Kolonii Ossie. Podczas zlotu będziemy mogli zobaczyć pojazdy wielu armii europejskich pochodzących z okresu drugiej wojny światowej i okresu powojennego. Organizatorzy zapraszają na grochówkę żołnierską przy placu na Opoczyńskiej. Dzieci i młodzież będą miały okazję skorzystania z możliwości przejazdu pojazdami. Imprezę współorganizuje Stowarzyszenie Grupa Militarna Pilica Jeep Club Polska.