Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

REGION

Modernizacja boiska w Odrzywole

poniedziałek, 13 listopada 2017 14:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Najwcześniej w maju zostanie oddane do użytku boisko piłkarskie, które powstaje przy szkole w Odrzywole w powiecie przysuskim. Wartość prac to ponad 1,4 mln złotych.

Wójt gminy Marian Kmieciak deklaruje, że ma zagrożenia dotyczącego terminu wykonania robót. Wyjaśnił, że z przyczyn pogodowych ułożenie nowej nawierzchni i trawy zostało przesunięte na wiosnę 2018 roku. - Obecnie 80% zaawansowania prac występuje w budowie zaplecza sportowego przy budynku oświatowym oraz 40% zaawansowania przy budowie płyty wraz z siatką przeciw kretom - powiedział wójt Kmiecie. Dodał, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z parkingami i chodnikami oraz trybunami. Boisko po modernizacji będzie spełniało wymogi dla klasy rozgrywek „B” i „A” i warunkowo (ze względu na długość) klasy okręgowej:

Równoległa inwestycja – modernizacja hali sportowej – także z przyczyn pogodowych i ze względu została przesunięta do realizacji na wiosnę 2018 r. Wymiana dachu w obecnych warunkach pogodowych była zbyt ryzykowna. Jeszcze w tym roku zostaną wymienione posadzki w korytarzach i zapleczu hali bez jej wyłączenia z eksploatacji.