Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Obywatele walczą z pijanymi kierowcami

poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. theodysseyonline.com
Weronika Chochoł

Wsiedli za kierownicę po alkoholu. W dwóch przypadkach jazdę pijanym kierowcom udaremnili obywatele.

W piątek w miejscowości Kiedrzyn uwagę kobiety zwrócił sposób jazdy poruszającego się na nią renault. - Jadący za nią pojazdem marki renault jechał wężykiem od prawej do lewej strony i wyjeżdżał na przeciwległy pas. Kobieta zatrzymała swoje auto, wyszła do kierowcy renault i poczuła od niego silną woń alkoholu. Udaremniła mu dalsza jazdę i poinformowała o zajściu dyżurnego radomskiej policji. - relacjonuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Badanie alkomatem wykazało około 3 promili alkoholu w organizmie.

Do podobnego zdarzenia doszło również w sobotę w Augustowie. - Mężczyzna zauważył na parkingu kierowcę, który po alkoholu wsiada do auta i odjeżdża. Zatrzymał kierującego fiatem, zabrał mu kluczyki i powiadomił stróżów prawa. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy miał blisko 2,5 promila alkoholu. - informuje Justyna Leszczyńska.

Policja pochwala postawę kierowców, którzy zatrzymali decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu. Jednocześnie apeluje o to, by zawsze reagować w podobnych sytuacjach.