Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Za rozwój oświaty

poniedziałek, 18 grudnia 2017 15:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. www.drzewica.pl
Marcin Prejs

Gmina Drzewica wyróżniona została certyfikatem Samorządowy Lider Edukacji. Nagrodę odebrał burmistrz Janusz Reszelewski w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ideą programu Samorządowy Lider Edukacji jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) pod przewodnictwem prof. zw. dr. hab. Dariusza Rotta dokonała oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Zaszczytne wyróżnienie przyznała m.in. Drzewicy. Burmistrz Janusz Reszelewski.

W krakowskiej gali wzięli udział przedstawiciele wyróżnionych samorządów z całego kraju m.in. Torunia, Katowic, Zgierza, Lublina czy Gdańska. W gronie wyróżnionych znalazła się też Drzewica. Certyfikat wraz z burmistrzem Januszem Reszelewskim odbierał dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Andrzeja Krzyżanowskiego. Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji 2017 przyznany został samorządowi Drzewicy za „podejmowanie efektywnych, innowacyjnych, nowatorskich oraz znaczących społecznie działań w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą potwierdzający, że Gmina i Miasto Drzewica w sposób szczególny dba o rozwój edukacji na swoim terenie, wyróżnia się pod względem wsparcia dla środowisk oświatowych, inwestycji w edukację i jej infrastrukturę oraz wdraża nowoczesne formy i metody kształcenia dzieci i młodzieży”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego, dlatego z jego otrzymania mam ogromną satysfakcję, przyznaje burmistrz Janusz Reszelewski.

Zapraszamy do nas: