Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Jest umowa będzie zalew

środa, 27 grudnia 2017 10:25 / Autor: Marcin Prejs
fot. UG Radoszyce
Marcin Prejs

Na tę inwestycję okoliczni mieszkańcy czekają od około 30 lat. Pod Radoszycami w powiecie koneckim powstanie zalew. Umowa na realizację inwestycji podpisana została w miejscowym urzędzie.

Utworzenie zbiornika wodnego pod Radoszycami ma z jednej strony podnieść poziom wód gruntowych. To bardzo istotne w kontekście studni głębinowych zlokalizowanych w okolicy planowanego zbiornika. Z drugiej strony zalew pozwoli również gromadzić nadmiar wody po obfitych opadach. Bardzo ważna jest również funkcja turystyczna planowanego zbiornika, wylicza korzyści z przyszłej inwestycji wójt Radoszyc Michał Pękala.

Zbiornik powstanie między miejscowościami: Radoszyce, Momocicha, Grodzisko, Dąbki Grodziskie, Sachalinka, Lasek i Antoniów. Jego powierzchnia to około 23 ha.

To wszystko będzie kosztować 15.756.172,37 złotych, z czego wartość unijnego dofinansowania to 13.392.746,51 złotych.

Umowa na realizację inwestycji podpisana została już w miejscowym urzędzie. Zalew pod Radoszycami wykona konsorcjum składające się z przedsiębiorstw: Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Sp. J. Mieczysław Siemaszek, Antoni Gancarz z Sandomierza, Robson Sp. z o.o. z Sandomierza i Buskopol S.A. z Buska-Zdroju. Prace mają ruszyć w 2018 roku, a zalew ma być gotowy w 2019 roku.

Zapraszamy do nas: