Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

Marszałkowska szkoła drzewna

piątek, 05 stycznia 2018 11:41 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Technikum Leśne Drzewne (fb)
Jakub Szczechowski

 Od 1 stycznia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, czyli popularnie Szkoła Drzewna i Leśna nie jest już szkołą powiatową. Placówkę przejął Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego. Uroczyste przekazanie odbędzie się 12 stycznia w Siedlisku Gnysiówka o godz. 10.

 

 - Szkoła w Garbatce jest szkoła specyficzną, potrzebującą dużego wsparcia, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury edukacyjnej. Obiekty, w których się znajdujemy, delikatnie mówiąc trącą myszką. Urząd Marszałkowski bierze pod opiekę jako zadanie własne szkoły, które mają charakter ponadregionalny. Nasza szkoła ma charakter ponadregionalny. Opracowaliśmy mapę, skąd jest rekrutacja, skąd są nasi klienci. To praktycznie cała Polska - powiedział nam dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Mirosław Dziedzicki.

- Zarząd województwa uznał, że kierunki nauki w technikum oraz zakres kształcenia w ramach kursów kwalifikacyjnych są ważne dla gospodarki Mazowsza, ale również zauważył fakt, iż ucząca się tam młodzież oraz uczestnicy kursów rekrutują się nie tylko z najbliższych okolic, ale tak naprawdę z całego Mazowsza - powiedziała nam rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego Marta Milewska.

Szkoła kształci m.in. stolarzy, cieślów, dekarzy, mechaników pojazdów samochodowych, blacharzy samochodowych, lakierników, monterów, murarzy-tynkarzy, wędliniarzy, piekarzy, cukierników, kucharzy, fryzjerów, elektryków, tapicerów, sprzedawców, technologów drewna, leśników. W roku szkolnym 2020/2021 ruszyć ma branżowa szkoła II stopnia (technik technologii drewna).