Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

REGION

Wkrótce ruszą prace

czwartek, 11 stycznia 2018 11:54 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Powiat Opoczyński podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Do wykonania tego zadania w drodze przetargu wybrana została firma ROSA – BUD z Radomia. Za swoją pracę otrzyma ponad 9,5 mln zł. Umowa w tej sprawie podpisana została w opoczyńskim starostwie. - DPS w Drzewicy to bardzo ważna placówka, dlatego zdecydowaliśmy się na realizację tej inwestycji - wyjaśnia starosta Józef Róg.

W ramach projektu zakupione zostanie również nowe wyposażenie DPS-u, a personel objęty będzie specjalistycznymi szkoleniami. Dlatego wartość całego projektu wzrośnie do 11 mln 450 tys. zł, z czego przyznane dofinansowanie z EFRR to 8 mln 670 tys. zł.

Dzięki inwestycji znacznie podwyższy się standard pomieszczeń i wyposażenia DPS-u. Dotyczy to ilości łazienek i toalet, pomieszczeń do prania i suszenia, pokoi dziennego pobytu z aneksem kuchennym. Planowana jest również budowa dwóch pomieszczeń rehabilitacyjnych i dwóch pomieszczeń terapii zajęciowej oraz zakup urządzeń do gimnastyki na zewnątrz obiektu.

Przebudowa DPS-u w Drzewicy ma potrwać do końca maja 2020 roku. To bardzo ważna, ale nie jedyna inwestycja powiatowego samorządu w infrastrukturę społeczną. - Rozstrzygnęliśmy już także przetargi na budowę placówek opiekuńczo-wychowawczych w Mroczkowie i Żarnowie - dodaje starosta.

Zapraszamy do nas: