Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Drzewickie granty

poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:27 / Autor: Marcin Prejs
fot. UGiM w Drzewicy
Marcin Prejs

Zajęcia sportowe, ekologiczne, a także promocja czytania i gry w szachy – to tylko niektóre projekty, jakie zrealizowane zostaną w ramach drzewickich grantów oświatowych.

Granty oświatowe w szkołach gminy Drzewica będą realizowane po raz drugi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 21 wniosków. Ostatecznie wspartych zostanie 16 na łączną kwotę 51.643,66 zł. W realizację grantów zaangażowanych będzie 27 nauczycieli z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Drzewica. Zajęcia będą się odbywały w okresie od stycznia do czerwca 2018 r. Obejmą one zarówno naukę śpiewu po polsku i angielsku, promocję czytania i gry w szachy oraz zajęcia sportowe i ekologiczne. - To ciekawe zajęcia pozalekcyjne o charakterze innowacyjnym, integracyjnym i międzypokoleniowym - mówi burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

W sali konferencyjnej drzewickiego urzędu burmistrz spotkał się z nauczycielami, którzy w tym roku w ramach grantów oświatowych będą realizować swoje projekty. Podkreślił, że zaproponowane przez nich zajęcia będą doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkół, a także wsparciem aktywnych, mających ciekawe pomysły nauczycieli w realizacji rozmaitych działań oświatowych - od edukacyjnych, przez kulturalne po integracyjne, rekreacyjne i sportowe.

W spotkaniu oprócz nauczycieli wzięli udział dyrektorzy szkół, którzy z rąk burmistrza oraz przewodniczącego rady odebrali listy gratulacyjne.

Pełen wykaz grantów oświatowych przeznaczonych do realizacji znajduje się w  załączniku.

Zapraszamy do nas: