Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Sukces Kolei Mazowieckich! Ponad milion pasażerów więcej

wtorek, 23 stycznia 2018 11:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Koleje Mazowieckie
Michał Kaczor

Ponad 62 miliony pasażerów wybrało w 2017 roku Koleje Mazowieckie. To lepszy wynik niż w zeszłym roku.

Modernizacja kilku linii nie przeszkodziła Kolejom Mazowieckim w osiągnięciu dobrego wyniku. Przewoźnika wybrało w 2017 roku aż 62 miliony podróżnych. To o ponad milion więcej, niż w poprzednim roku.

- Miniony rok nie był łatwy zarówno dla pasażerów Kolei Mazowieckich, jak i dla samego przewoźnika. Trudna sytuacja spowodowana była koniecznością uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej na jednej z najbardziej obleganych linii, czyli linii 447, gdzie od kilku miesięcy trwa zamknięcie odcinka z Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego. Z podobnym problemem przewoźnik i jego klienci borykali się, jeśli chodzi o linię nr 7 na odcinku Dęblin - Pilawa, gdzie także trwają intensywne prace modernizacyjne - mówi Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich.

Dla porównania, w 2016 roku Koleje Mazowieckie przewiozły 60,9 mln podróżnych.

- Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się wyniku, który nie odbiegałby zbytnio od tego, co uzyskaliśmy na koniec 2016 r. Ale skok aż o ponad milion podróżnych jest dla nas w spółce informacją wyjątkowo radosną. Jesteśmy w pełni świadomi tego, z jakimi trudnościami zmagają się nasi podróżni. A jednak bez modernizacji infrastruktury nie ma mowy o sprawnie działającym pasażerskim transporcie kolejowym. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Dostrzegamy i doceniamy tę cierpliwość naszych podróżnych. I to właśnie wynik przewozowy za 2017 r. jest jej najlepszym dowodem, ale też dowodem ich lojalności - mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

W zeszłym tygodniu Koleje Mazowieckie podpisały rekordową umowę na zakup nowych pociągów za 2,2 mld zł. Po mazowieckich torach pojedzie 71 nowoczesnych składów. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.