Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Mammobus w Jedlni - Letnisku

poniedziałek, 29 stycznia 2018 07:49 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.mammo.pl
Jakub Szczechowski

W Jedlni-Letnisku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Ruszyła rejestracja.

 

Mammobus będzie stacjonował przy Ośrodku Zdrowia (ul. Chopina 1) 15 i 16 lutego. Zaproszenie skierowane jest do ubezpieczonych kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi, nie miały też wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ). Nie trzeba mieć skierowania lekarskiego. Zalecane jest zabranie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

Mammografia trwa kilka minut. Wykonywane są 4 zdjęcia rentgenowskie. Dzięki badaniu można wykryć tzw. zmiany bezobjawowe w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Onkolodzy podkreślają, że wczesne wykrycie nowotworu to niemal stuprocentowa gwarancja powrotu do zdrowia.

Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz, od poniedziałku do soboty.