Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

REGION

Kto kupi działkę za MDK?

środa, 28 lutego 2018 14:44 / Autor: Marcin Prejs
fot. archiwum
Marcin Prejs

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce sprzedać działkę w centrum Opoczna. Jej wykupem zainteresowana jest gmina.

Działka położona jest w samym centrum Opoczna, tuż za domem kultury. Niegdyś stanowiła ona majątek gminy. Jednak samorząd sprzedał ten grunt, bo ZUS chciał tu zbudować swój biurowiec. Ten jednak nigdy nie powstał, a plac za domem kultury służył głównie do organizacji masowych imprez takich jak Dni Opoczna. Po ponad 20 latach od zakupu działki, ZUS w końcu postanowił ją sprzedać. Atrakcyjnym terenem w centrum Opoczna zainteresowany jest miejscowy urząd, przekonuje Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

Jak dodaje sekretarz, zgodnie z obowiązującym planem miejscowym na działce za domem kultury mogą powstać budynki administracyjne.

Zdaniem burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli tak ważny dla miasta teren najlepiej byłoby przeznaczyć na strefę parkową i rekreacyjną.

Jak dodaje burmistrz, jednym z pomysłów na zagospodarowanie tego terenu jest utworzenie przy domu kultury amfiteatru.

Pisemne oferty przetargowe ZUS przyjmuje do 8 marca. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu w gminnej kasie znajdą się pieniądze na wykup gruntu. Wtedy udałoby się naprawić niezbyt fortunną decyzję poprzedników, którzy w 1996 roku sprzedali atrakcyjną działkę w centrum miasta zamiast przeznaczyć ją choćby właśnie na cele rekreacyjne.

Zapraszamy do nas: