Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

REGION

Tropem Wilczym w Odrzywole

niedziela, 04 marca 2018 20:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Już po raz czwarty gmina Odrzywół zorganizowała Bieg Pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku liczba uczestników przekroczyła 230 osób.

W Biegu wzięła udział młodzież ze szkół z terenu Gminy z PSP oraz Liceum Kadetów w ZSPiMS w Lipinach, MOW z Pogroszyna, drużyna harcerska „Maciek” z Rogolina, drużyna harcerska „Orły” ze Starej Błotnicy, wielu niezrzeszonych z okolicznych szkół średnich i dorośli, wśród których nie zabrakło Starosty Przysuskiego Mariana Niemirskiego, nadleśniczego z Nadleśnictwa Przysucha Czesława Koryckiego, Przewodniczącego Rady Gminy w Odrzywole Stanisława Gapysa, radnych Rady Gminy i nauczycieli.

Bieg Tropem Wilczym otworzył Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak, przywitał zebranych i przedstawił krótko historię Żołnierzy Wyklętych, ze szczególnym uwzględnieniem historii Ziemi Przysuskiej i Odrzywolskiej. W tym roku uczestnicy pobiegli w koszulkach z wizerunkiem Witolda Pileckiego. Na mecie czekała na wszystkich przepyszna grochówka, a na najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych sportowe nagrody, wszyscy natomiast otrzymali pamiątkowe medale. Ogólnopolskim organizatorem Biegu jest fundacja Wolność i Demokracja.