Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Policja na przejazdach

poniedziałek, 05 marca 2018 07:11 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Dziś mazowiecka policja kontroluje przejazdy kolejowe! Kierowcy powinni pamiętać o zatrzymaniu się przed torami, a maszyniści o sygnale dźwiękowym.

Mazowiecka drogówka przeprowadzi dziś akcję na przejazdach kolejowych. Chodzi tu o podniesienie świadomości i poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

W województwie mazowieckim w 2017 roku doszło do 17 zdarzeń na przejazdach kolejowych. Na szczęście nikt nie zginął. W całej Polsce śmierć poniosło 47 osób, a 28 zostało ciężko rannych.

- Pamiętajmy, że każdy – strzeżony czy nie – przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem ostrozności i czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy i zdrowego rozsadku, ale przede wszystkim chronić swoje zdrowie i życie. Dlatego policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego nie tylko o przestrzeganie zasad obowiązujących podczas przechodzenia czy przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, ale również o więcej wyobraźni w tym zakresie - mówi Aleksandra Calik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W Polsce mamy niemal 16 tys. przejazdów kolejowych, strzeżonych i niestrzeżonych. Kierujący zbliżając się do takiego przejazdu ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, a maszynista pociągu jest zobowiązany do podania sygnału dźwiękowego.