Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

REGION

Taniej z korzyścią dla środowiska

wtorek, 13 marca 2018 12:44 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

PSP i Urząd Gminy w Odrzywole zmodernizowane. Oba budynki przeszły termomodernizację. Było to możliwe dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Gmina Odrzywół przeprowadziła prace w ramach projektu pt. „Termomodernizacja budynków gminnych na terenie Gminy Odrzywół” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, działanie 4.2 Efektywność energetyczna, typ projektów - termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Wartość inwestycji wyniosła około 2 mln zł. i zawierała dokumentację prac, nadzór, roboty budowlane. Inwestycja polegała nie tylko na dociepleniu i ułożeniu nowej elewacji, ale także dotyczyła likwidacji dwóch kotłowni węglowych i budowy jednej nowej kotłowni ekologicznej. W ramach prac wymienione zostało oświetlenie i instalacja elektryczna, zamontowano ogniwa fotowoltaiczne. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dotację z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w wysokości 80 procent kosztów. 

- Wszystko udało się zrobić. Projekt trwał osiem miesięcy. Zaczęliśmy w maju ubiegłego roku, a zakończyliśmy w lutym 2018. Jesteśmy na etapie rozliczania projektu. Już widzimy efekty po zużyciu energii. Jest to nie tylko korzyść dla środowiska, ale także duże oszczędności dla gminy - mówi Marian Kmieciak wójt gminy Odrzywół.

Posłuchaj całej rozmowy – na temat projektu wypowiadają się Marian Kmieciak wójt Odrzywołu, Andrzej Marszałek radny gminy Odrzywół oraz Anna Zbrowska dyrektor PSP im. Jana Pawła II