Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

REGION

Oświetlenie stadionu już jest. Co teraz?

piątek, 16 marca 2018 13:42 / Autor: Marcin Prejs
Fot. www.drzewica.pl
Marcin Prejs

Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Drzewicy. Mieszkańcy wybierają spośród siedmiu propozycji.

Głosowanie będzie prowadzone do 22 marca. Mieszkańcy miasta mogą oddawać głosy na wybrane inwestycje drogą elektroniczną (na portalu http://www.drzewica.pl/page/budżet-obywatelski), w formie tradycyjnej w punkcie konsultacyjnym (pokój nr 24 w Urzędzie Gminy i Miasta w Drzewicy) lub poprzez kartę do głosowania (dostępna na stronie internetowej urzędu), którą można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do punktu konsultacyjnego. Prawo do głosowania przysługuje każdemu mieszkańcowi Drzewicy. Każdy uprawniony do głosowania może oddać jeden głos na jeden projekt. Drzewiczanie mają do wybory siedem zadań: budowa parkingu na placu Kościuszki (kwota 100 tys. zł), budowa chodnika przy ul. Słowackiego (kwota 100 tys. zł), program powszechnego dostępu do defibrylacji (kwota 20 tys. zł), bezpieczna droga z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy (kwota 25 tys. zł), remont schodów zewnętrznych do Szkoły Podstawowej (kwota 100 tys. zł), kolorowy plac zabaw „Las” (kwota 75 tys. zł), modernizacja placu zabaw na Os. Mieszka I (kwota 75 tys. zł).

Jak podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, zainteresowanie budżetem obywatelskim jest coraz większe. A to oznacza, że mieszkańcy chcą współdecydować o tym, jakie zadania będą realizowane w ich otoczeniu, mówi burmistrz.

W ubiegłym roku mieszkańcy zadecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego wykonane zostanie oświetlenie stadionu w Drzewicy. I tak się stało. Zamontowane zostały cztery szesnastometrowe maszty, na których zainstalowano 8 opraw świetlnych. Które zadanie zwycięży w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego? Wyniki głosowania podane zostaną do 6 kwietnia.

Zapraszamy do nas: