Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Kolejowe opóźnienia

piątek, 16 marca 2018 18:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. plk-sa.pl
Weronika Chochoł

Zima daje się we znaki również kolejom. Pociągi mogą przyjechać z półgodzinnym opóźnieniem.

Problemy dotyczą m.in pociągów Intercity w Warszawie. Na trasie Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia doszło do usterki sterowania ruchem kolejowym. Na tej trasie mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 30 minut. Część pociągów kierowana jest przez stację Warszawa Centralna. Jak przewidują pracownicy PKP PLK usterka może potrwać do godz. 20:30.

Z opóźnieniami w Warszawie borykają się również pociągi Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy. Od godz. 18:20 do odwołania, na odcinku  Warszawa - Skarżysko Kamienna, Warszawa – Skierniewice, Warszawa -  Łowicz Główny wprowadzono wzajemne honorowanie ważnych biletów na przejazd pociągami KM oraz pociągami kategorii TLK i IC przewoźnika PKP Intercity.

(Szczegółowe informacje na temat aktualnych utrudnień znaleźć można na portalpasazera.pl)

Opóźnienia również na linii Warszawa - Skarżysko-Kamienna (na odcinku Rożki - Szydłowiec). Pociągi w relacjach do stacji Skarżysko-Kamienna odjeżdżają z niewłaściwego peronu z nw. przystanków osobowych: Wola Lipieniecka, Ruda Wielka, Gąsawy Plebańskie. Tutaj według pracowników Kolei Mazowieckich utrudnienia mają potrwać do około godz. 22:00.