Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

5 milionów na remonty strażnic

czwartek, 22 marca 2018 15:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.osp.com.pl
Jakub Szczechowski

Gminy z terenu woj. mazowieckiego mogą starać się o pieniądze na remonty strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziś ruszył nabór, a do podziału jest 5 mln zł. 

 

 

Adresatów jest sporo, bo na Mazowszu działa niemal 2 tys. jednostek OSP. Służy w nich ponad 74 tys. osób, w tym 9% to kobiety. W ubiegłym roku ochotnicy pomagali ludziom i ratowali ich dobytek w 20 tys. akcjach. Są często pierwsi na froncie działania. Jednostki OSP są stale dotowane przez samorząd woj. mazowieckiego. W 2017 roku dostały 4,6 mln zł. Dzięki temu mają coraz lepszy sprzęt, nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze. 

– Bardzo cenię pracę strażaków ochotników, ich zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do służby. Dla mnie są to lokalni bohaterowie, na których można liczyć w trudnych momentach. Sam jestem druhem i wiem, że potrzeby OSP są duże. Dlatego od lat wspieramy strażaków, chociażby dofinansowujemy zakup samochodów pożarniczych czy specjalistycznego sprzętu. Tym razem środki z naszego budżetu przeznaczymy na remonty strażnic – mówi marszałek Adam Struzik. Środki te są bardzo potrzebne, bo stan strażnic pozostawia częstokroć wiele do życzenia. 

Samorząd gminy lub miasta może ubiegać się o pieniądze na remont jednej strażnicy OSP. Może to być maksymalnie 50 tys. zł na zakup materiałów budowlanych, dokumentację, robociznę. Wnioski należy składać osobiście lub wysłać pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub ul. Skoczylasa 4, 03-464 Warszawa, z dopiskiem: „Wniosek „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP - 2018". Ostateczny termin składania wniosków upływa 6 kwietnia. 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do nas: