Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

ARiMR dla strażaków

wtorek, 03 kwietnia 2018 07:51 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

"Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi". Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca strażaków do udziału w konkursie.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy - wojewódzki (od 1 czerwca do 15 sierpnia) i ogólnopolski (od 27 sierpnia do 2 września). Strażacy mają za zadanie przygotować prezentację multimedialną w programie Power Point "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi" oraz przeprowadzić spotkanie z mieszkańcami, dziećmi w przedszkolach i szkołach, w których zlokalizowana jest OSP.

Spotkania mają dotyczyć udzielania pierwszej pomocy, zapobiegania pożarom, zachowań w sytuacjach kryzysowych i zagrożenia życia, bezpiecznej zabawy oraz bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac polowych na wsi. Strażacy muszą sporządzić dokumentację fotograficzną ze spotkań.

W etapie wojewódzkim 5 najlepszych OSP otrzyma torbę medyczną OSP R1. W etapie ogólnopolskim organizatorzy przewidują za pierwszej miejsce defibrylator AED, za drugie zestaw treningowy: fantom + defibrylator, a za trzecie pilarkę spalinową.

Do etapu ogólnopolskiego przechodzi najlepszy projekt z etapu wojewódzkiego.

Głosowanie w etapie ogólnopolskim oraz ogłoszenie wyników na Facebooku ARMIR.

Regulamin oraz szczegóły konkursu na stronie http://www.arimr.gov.pl/.

Zapraszamy do nas: