Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

REGION

Zachodnia obwodnica Radomia coraz bliżej

środa, 16 maj 2018 17:02 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Obwodnica zachodnia Radomia ma być oddana do końca tego roku. Wykonanych zostało już osiemdziesiąt procent zaplanowanych prac.

Będą to dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda i pasem awaryjnym oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Równolegle przebiegać będą drogi dojazdowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. Wjazd na obwodnicę zapewnią cztery węzły: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), Wolanów i Radom Południe (w Młodocinie).

Na drodze znajdzie się dwadzieścia wiaduktów, cztery mosty i dwie kładki dla pieszych. Będą również urządzenia ochrony środowiska: ekrany akustyczne czy przepusty pełniące funkcje przejścia dla średnich i małych zwierząt. Jak zapowiada Robert Dobosz reprezentujący wykonawcę prac - firmę Dragados - droga będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących, pozwoli na szybkie przemieszczanie się między miastami, dzięki uniknięciu wjazdu do Radomia:

Jednym z czterech mostów jest most na rzecze Radomce o długości 207 metrów. Trwa układanie belek, następnie most zostanie uzbrojony, a prace konstrukcyjne na kontrakcie mają zakończyć się na początku lipca. - W tym momencie na nitce prawej jesteśmy na etapie wykonywania kap chodnikowych i montażu barier, natomiast za półtora tygodnia chcemy wykonać asfalt twardolany, żeby można było technologicznie poruszać się po obiekcie. - relacjonuje przebieg prac Jacek Małachowski:

Jak zapewnia wykonawca prace idą zgodnie z planem. Droga ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku. Koszt inwestycji to ponad siedemset milionów złotych.