Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

REGION

Odblaskowa wyprawka w Skaryszewie

środa, 12 września 2018 12:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Początek roku kojarzy się z wyprawką. Pierwszaki ze Skaryszewa w ramach akcji "Wyprawka Pierwszoklasisty" wyposażone zostały w elementy odblaskowe.

Akcja prowadzona jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego. W ubiegłym roku do uczniów szkół Radomia i regionu trafiło blisko 200 zestawów elementów odblaskowych. W tym roku WORD będzie działał równie aktywnie. Do prowadzonych w poprzednich latach akcji "Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny" oraz "Wyprawka pierwszoklasisty" dołączy projekt "Odblaskowy przedszkolak". O tym, jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat przypomina Dariusz Piątek - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Również rodzice potrzebują przypomnienia, a czasem uświadomienia, że mały element odblaskowy może uchronić ich bliskich oraz ich samych od wielkiej tragedii. - Apeluję, abyśmy pamiętali o swoim bezpieczeństwie:

Dzieci cieszą się z odblasków i znają zasady bezpieczeństwa. Akcję pochwalają również rodzice:

Publiczna Szkoła Podstawowa im Orląt Lwowskich w Skaryszewie dba o edukację uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak przyznaje Jolanta Rutka - dyrektor szkoły - takie akcje są wielką pomocą w promocji bezpieczeństwa:

Na podobną wizytę przedstawicieli WORD-u liczyć może każda placówka. Wystarczy zadzwonić czy wysłać mail i taką chęć zgłosić. - Jesteśmy do dyspozycji tych, którzy razem z nami chcą wspólnie z nami zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych - przekonuje dyrektor Piątek.